logo
Když se potkají ti správní lidé, na správném místě, baví je podobné věci a jsou nadšenci pro moderní technologie - vznikne CloudForce.

Licence Office 365

Aplikace pro firmy

Služby pro Office 365

Vzdělávání Office 365

Online Marketing

Jsme tu, abychom Vám mohli pomoc!
Neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vám velmi rádi. Poradíme Vám jak snížit náklady na IT a zprůhlednit firemní procesy.

+420 739 152 960

info@cloudforce.cz

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Děkujeme, že nás doporučujete:

+420 739 152 960

Nad Lesním divadlem 1214/4, Praha 4

Top

Migrace z G Suite do Office 365 nebolí

Migrace z G Suite do Office 365 nebolí

Google G Suite versus Microsoft Office 365 – dvě cloudové platformy, které si konkurují. Některé firmy nedají dopustit na G Suite, některé zase na Office 365. Jiné se rozhodnou z Office 365 přejít na G Suite nebo naopak z G Suite na Office 365.

Každá platforma má to své a žádné se nedá nic vytýkat. V případě, že se firmy rozhodnou přejít z G Suite do Office 365, k jejich rozhodnutí je vede zejména to, že:

  • všichni uživatelé budou mít v rámci licencí Office 365 aktuální Office aplikace pro desktop.
  • Office 365 má větší cloudové úložiště.
  • Outlook nabízí více funkcionalit než Gmail.
  • Office 365 obsahuje mnohem více aplikací – odpadá nutnost pořizovat další software.
  • Office 365 je připraven na GDPR.

Když už padne rozhodnutí přejít z G Suite do Office 365, jako první přijde zákonitě otázka:

Jak přenést veškeré emaily, kalendáře, kontakty, soubory a další data do Office 365 bez jakékoli ztráty?

Jak se na migraci z G Suite do Office 365 připravit

Pokud chcete migrovat pouze emaily

Samotné prostředí Office 365 má v sobě migrační nástroj. Tento migrační nástroj však není příliš sofistikovaný a je možné prostřednictvím něj migrovat pouze emaily.

Pokud byste tedy zvolili tuto cestu, veškerý další obsah byste již museli migrovat ručně. To znamená, že byste si museli připravit veškerý zbývající obsah pro export. A vyexportované soubory pak importovat každému uživateli zvlášť do jeho Office 365 účtu. Tato varianta je jednak časově náročná, ale také není příliš spolehlivá. Naše krásná čeština totiž obsahuje diakritiku a znaky, které při exportu a importu dělají potíže a některá importovaná data pak vypadají spíše jako rozsypaný čaj než jako česká slova.

V případě, že byste se rozhodli, že Vám stačí převést z G Suite pouze emaily, protože kalendář, úkoly a štítky uživatelé nepoužívají nebo se s nimi dokáží rozloučit, pak můžete integrovaný migrační nástroj v Office 365 použít.

Pro takovou migraci je potřeba:

  • mít zprovozněné prostředí Office 365, včetně správně napárované firemní domény.
  • mít zavedené všechny uživatele, které budete migrovat.
  • v Googlu povolit u každého uživatele přístup k méně bezpečným aplikacím, aby mohlo dojít k napojení Office 365 do Gmailu.
  • připravit si CSV soubor, který bude obsahovat uživatelská jména z G Suite, uživatelská jména v Office 365 a hesla do emailů uživatele v G Suite.
  • zanést do migračního nástroje koncový bod – tedy Gmail.

Jednotlivé kroky migrace:

Jakmile máte všechno připravené a víte, jak na sebe jednotlivé kroky budou navazovat, můžete se pustit do migrace emailů. Samotnou migraci je dobré nechat proběhnout alespoň 12 hodin. Doba se odvíjí od velikosti schránek jednotlivých uživatelů, někdy může migrace trvat i několik dní.

Podrobný návod, jak na migraci emailů do Office 365 touto metodou naleznete v našem e-booku První kroky administrátora v Office 365.

Naše doporučení

Tato migrace je vhodná pro menší firmy do 10 uživatelů. I u této migrace je potřeba dát si na některé věci opravdu pozor a dodržet některé postupy. S tím Vám pomůže náš e-book nebo se můžete obrátit přímo na nás.

Pokud chcete migrovat emaily, kontakty, kalendáře i štítky

Pokud uživatelé v Gmailu využívají funkce štítků, ukládají si kontakty a vedou poctivě kalendář pak je určitě potřeba toto všechno přenést do Office 365, aby mohli bez velkých změn pokračovat ve své práci.

K tomu už však integrovaný migrační nástroj v Office 365 nestačí. V takovém případě doporučujeme využít nějaký ověřený nástroj třetí strany, o kterém víte, že je spolehlivý a přenese vše, co potřebujete.

Takových migračních nástrojů třetích stran je na trhu k dispozici hned několik. Zde je několik tipů na nástroje třetích stran, které můžete využít:

Než nějaký z nástrojů zvolíte, zjistěte si o něm více. Je třeba si uvědomit, že se jedná o třetí stranu, které poskytujete veškeré citlivé informace a přístupy k Vašim emailovým schránkám. Je tedy třeba, aby se jednalo o spolehlivý migrační nástroj.

Dále je potřeba si zjistit, zda Vámi zvolený migrační nástroj opravdu umí přenést to, co přenést potřebujete. Ne všechny migrační nástroje umí přenést opravdu vše.

Který z nich je, ten náš oblíbený, spolehlivý a nejvíce kompatibilní s Office 365 si necháme jako tajemství, které schováváme pro naše zákazníky.

Netroufáte si na to sami? Pomůžeme!

Pokud si na migraci sami netroufáte, nebo jste to zkusili, ale nešlo to tak hladce, jak jste si představovali, rádi vám pomůžeme. Máme za sebou nespočet migrací do Office 365 a to jak z prostředí G Suite, tak z jiných hostingů a serverů.

Víme, na co si dát pozor, jak jednotlivé kroky na sebe navázat a jaké informace předat uživatelům, aby pro ně byl přechod do nového prostředí Office 365, co nejméně bolestivý.

Ze zkušeností také víme, že je mnohdy levnější a časově méně náročnější provést migraci rovnou s námi. Mnohdy nás osloví firmy, které se pokusili o migraci, která nebyla úspěšná. O to větší a časově náročnější práce nás potom společně čeká.

Přitom migrace z G Suite do Office 365 opravdu nebolí. Stačí se obrátit na správného parťáka 😊

MÁM ZÁJEM O MIGRACI DO OFFICE 365

Žádný komentář

Přidat komentář